LT EN RU
Aistra
Aistros tinklalapyje pateikiama informacija skirta tik suaugusiems asmenims (nuo 18 m.)
Norėdami apsilankyti mūsų tinklalapyje, privalote patvirtinti, jog esate pilnametis asmuo ir gautą vaizdinę bei tekstinę informaciją naudosite savo reikmėms bei saugosite ją nuo nepilnamečių.
Ar esate pilnametis/ė?
Klientų patogumui, Aistros tinklalapyje naudojami slapukai (angl. „cookies“). Įeidami į šią svetainę, sutinkate su slapukų naudojimu. Plačiau apie mūsų privatumo politiką sužinosite ČIA.

Prezervatyvai


Puslapis 1 iš 2

Malonus, atpalaiduojantis ir gerų potyrių suteikiantis seksas – puikios nuotaikos ir savijautos garantas. Saugumas – itin svarbus aspektas ir prezervatyvai yra tinkamiausia priemonė apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo arba lytiškai plintančių ligų.

Prezervatyvai –saugumo pasirinkimas poroms

Prezervatyvai jau daugybę metų laikomi efektyviausia ir populiariausia apsaugos priemone.

  • Prezervatyvus galima įsigyti be recepto, priešingai nei kitas kontracepcijos priemones.
  • Prezervatyvus lengva naudoti, tam nereikia specialių įgūdžių.
  • Prezervatyvai – vienkartinė apsisaugojimo priemonė, todėl ji nedaro jokio neigiamo poveikio vaisingumui ateityje.
  • Prezervatyvai saugo nuo nepageidaujamo nėštumo. Jų efektyvumas – beveik 99 %.
  • Prezervatyvai saugo nuo lytiškai plintančių ligų.
  • Prezervatyvai tobulai paįvairina seksualinę patirtį, nes galima rinktis ne tik įprastus latekso gaminius, bet ir įvairių skonių ar tekstūros prezervatyvus.

Prezervatyvai – įvairiems poreikiams patenkinti

Prezervatyvų rūšių yra daugybė, todėl ir pasirinkimas labai platus. Aistra.eu asortimente:

Latekso prezervatyvai. Tai populiariausia prezervatyvų rūšis. Latekso prezervatyvai puikiai priglunda, yra lubrikuoti ir gali apsaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų bei nepageidaujamo nėštumo. Be to, lubrikuoti prezervatyvai gali apsaugoti nuo skausmo ar nemalonaus dirginimo sekso metu, taip pat jie tinkami bet kokiam seksui (vaginaliniam, oraliniam ir analiniam).

Šildantys ar šaldantys prezervatyvai. Tai prezervatyvai, skirti seksualinio gyvenimo malonumui, jauduliui ir aistrai padidinti. Šildantys ar šaldantys prezervatyvai puikiai tinka tada, kai miegamaje tampa nuobodu. Jie padeda sužadinti susidomėjimą seksu, paįvairina potyrius, o kartais net ir labai maloniai nustebina.

Ejakuliaciją atitolinantys prezervatyvai. Tai prezervatyvai, kurie nujautrina varpą, gali padėti atitolinti ejakuliaciją bei prailginti lytinį aktą. Šios rūšies prezervatyvai yra šiek tiek siauresni, kad glaudžiau apglėbtų varpą, tačiau jų išvaizda standartinė, todėl partnerė net neįtars, jog naudojate šį tą papildomo abiejų malonumui sustiprinti.

Stimuliuojantys prezervatyvai. Tai briaunuoti, dygliuoti, su apvaliais gumbeliais, šereliais ar kitokia tekstūra dengti prezervatyvai. Naudojant tokius prezervatyvus, neabejotinai padidinsite malonumą sau ir savo partneriui. Stimuliuojantys prezervatyvai – kad į meilės žaidimus panirtumėte lengviau ir malonius potyrius sekso metu jaustumėte stipriau.

Tamsoje šviečiantys prezervatyvai. Nauji potyriai lovoje su naujaisiais tamsoje šviečiančiais prezervatyvais! Tai išskirtinės išvaizdos ir daugybės privalumų prezervatyvai – saugo nuo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų, puikiai priglunda, patogūs mūvėti, funkcionalūs. Naudokite juos taip, kaip nurodyta instrukcijoje.

Aistra.lt asortimente yra ne tik vaginaliniai kamuoliukai bet ir skirtingų rūšių, bet ir įvairių dydžių, kvapų ar skonių prezervatyvai. Paįvairinkite savo seksualinius santyius įnešdami į juos daugiau aistros kibirkšties!

Koks yra teisingas prezervatyvo naudojimo būdas?

Prezervatyvus laikykite vėsioje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Patikrinkite galiojimo datą ant prezervatyvo pakuotės ar prezervatyvų dėžutės. Prezervatyvai, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, lengviau plyšta, todėl jų naudoti nereikėtų. Aktuali yra ir kaina - internetu prezervatyvus pirkti verta, nes pigiausi ir patikimiausi prezervatyvai čia atkeliaus iš patikimų tiekėjų, tad galėsite būti ramūs, kad šie prezervatyvai yra patys naujausi ir buvo laikomi tinkamomis tam sąlygomis. 

Pakuotę atidarykite atsargiai - dantys ar nagai gali suplėšyti prezervatyvą.

Užsidėkite prezervatyvą po to, kai varpa sukietėja. Jei varpa neapipjaustyta, prieš užsidėdami prezervatyvą atsmaukite apyvarpę.

Suspauskite prezervatyvo galiuką, kad viršuje liktų šiek tiek vietos spermai sutekėti. Išvyniokite prezervatyvą iki pat varpos pagrindo. Prezervatyvą galite ištepti trupučiu vandens pagrindo lubrikanto, tačiau nenaudokite aliejų, kurie gali pakenkti lateksui.

Po ejakuliacijos laikykite prezervatyvo kraštelį ir ištraukite varpą, kol ji dar kieta, kad sperma neišsilietų.

Ką daryti jei prezervatyvas suplyšo?

Tokie atvejai sukelia nemažą stresą tiek suaugusiems, tiek paaugliams! Nemalonu,  tačiau net jei prezervatyvas suplyšo ar nuslydo, situaciją galima pagerinti.

Pirmasis nerimas suplyšus prezervatyvui yra nepageidaujamo nėštumo grėsmė. Čia pagelbėti gali skubi kontracepcija, dar vadinama „kito ryto“ ar „plano B“ tablete, kuri gali padėti išvengti nėštumo po nesaugių lytinių santykių ar prezervatyvo suplyšimo atveju. Svarbu žinoti, kad čia svarbu veikti greitai – po nesaugių lytinių santykių turite tik 5 dienas, kad skubioji kontracepcija suveiktų, o kai kurios skubios kontracepcijos priemonės veikia tuo geriau, kuo greičiau jos panaudojamos. Šių preparatų rasite vaistinėje ir jie parduodami be recepto, tačiau, dėl didelio juose esančio hormonų kiekio, jie netinka kaip nuolatinė kontracepcijos priemonė.

Kitas dalykas, kuris kelia nerimą suplyšus prezervatyvui, yra lytiniu keliu plintančių ligų (LPL) grėsmė. Suplyšus prezervatyvui greičiausiai buvo apsikeista kūno skysčiais, per kuriuos gali plisti lytiškai plintančios ligos. Vienintelis būdas sužinoti, ar sergate arba ar susirgote kokia nors LPL, yra tyrimas. Jei turite lytinių santykių su daugiau nei vienu asmeniu, visada verta reguliariai tikrintis dėl lytiniu keliu plintančių ligų, o plyšus prezervatyvui tai padaryti labai tinkamas laikas!

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip dažnai reikia keisti prezervatyvą?

Naudokite naują prezervatyvą kiekvieną kartą, kai užsiimate vaginaliniu, analiniu ar oraliniu seksu.

Iš ko pagaminti prezervatyvai yra geriausi?

Apie 90 procentų prezervatyvų, esančių rinkoje, yra pagaminti iš latekso. Lateksiniai prezervatyvai yra populiarūs dėl nesudėtingo naudojimo, plataus gamyboje naudojamos medžiagos prieinamumo, patrauklios kainos ir sąlyginai aukšto saugumo lygio. Aistra asortimente (geriausia kaina) galite rasti įvairių formų ir dydžių, storių, spalvų ir skonių latekso prezervatyvų tinkamų visoms sekso rūšims.

Retais atvejais naudotojai negali rinktis šio sprendimo dėl alergijos lateksui. Pirmieji alergijos lateksui simptomai yra nemalonus jausmas, atsirandantis ant odos ir gleivinių pvz., paraudimas, patinimas, dilgėlinė, bėrimas ar niežėjimas. Alergija latekso prezervatyvams gali pasireikšti tiek moterims, tiek vyrams. Ne latekso prezervatyvai dažniausiai gaminamas iš poliuretano, poliizopreno, natūralaus kaučiuko ir kitų medžiagų. Nelaimei, palyginus su iš latekso pagamintais prezervatyvais, jie turi daugiau trūkumų, susijusių su patvarumu ir apsauga nuo LPL.

Kaip patikrinti, ar prezervatyvas nepažeistas?

Pirmiausia, prieš naudojant prezervatyvą, įsitikinkite, ar nepasibaigęs jo galiojimo laikas. Taip pat nenaudokite sargių, kurie buvo laikomi netinkamomis sąlygomis: geriau nerizikuoti ir nenaudoti prezervatyvų, kurie ilgą laiką praleido kišenėje, piniginėje ar buvo paveikti tiesioginių saulės spindulių.

Kitas žingsnis – įsitikinkite, ar nepažeista jo pakuotė. Jeigu, išėmus jį iš folijos paketėlio, prezervatyvas atrodo lipnus ar itin sausas, greičiausiai buvo pažeistas jo įpakavimas - geriau ieškoti naujo prezervatyvo.

Net ir pasirinkus gerą prezervatyvą, „avarijos“ yra įmanomas, todėl po lytinio akto, prezervatyvą nuėmę nuo penio, galite pamatyti įplyšimų ar įplyšimą. Galbūt ne visada pamatysite didelį plyšimą, bet jei pastebėsite, kad ištekėjo sperma, prezervatyvas greičiausiai įtrūko.

Sekso metu prezervatyvas taip pat gali nusmukti makšties viduje – jei iš makšties ištraukus varpą ant jos nėra prezervatyvo – metas sunerimti. Kad to išvengtumėte, visada ištraukite penį iš makšties kol jūsų penis vis dar kietas ir traukimo metu prilaikykite prezervatyvo pagrindą.

Ar prezervatyvai visiškai apsaugo nuo LPL ir neplanuoto nėštumo?

Tinkamai naudojamas prezervatyvas yra 99 procentais efektyvus, tačiau svarbiausias žodis čia yra „tinkamai“. Netinkamai naudojant prezervatyvą, jo efektyvumas yra tik 82 procentai, o tai reiškia, kad maždaug 18 iš 100 moterų per metus patirs neplanuoto nėštumo riziką. Todėl pasidomėkite, kaip teisingai naudoti prezervatyvą - nuo jo saugojimo iki tinkamo nuėmimo po lytinio akto.

Prezervatyvai gali užkirsti kelią lytiškai plintančių ligų, tokių kaip ŽPV ar lytinių organų pūslelinės, plitimui tik tada, kai prezervatyvas padengia visą užkrėstą vietą ar žaizdas. Norint apsisaugoti nuo LPL, prezervatyvus patartina naudoti ne tik vaginalinės, bet ir analinės bei oralinės sueities metu. Naudojant tinkamai - prezervatyvai yra viena patikimiausių apsaugos nuo LPL priemonių.