Skip to content
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
Kas yra BDSM?

Kas yra BDSM?

BDSM – tai ne tik lytinis aktas

BDSM iš esmės yra seksualinė praktika, paremta disciplina, kontrole, nuolankumu ir galios demonstravimu. Pažymėtina, kad BDSM tikslas nėra pažeminti parterį, jį skaudinti ar kitaip menkinti prieš jo valią. Tiesą sakant, tikslas yra visiškai kitoks, t. y., abipusiu sutikimu suteikti malonumą tiek partneriui ar partnerei, tiek pačiam sau. Klaidingai manoma, kad BDSM žaidimai visada baigiasi seksu. Jeigu taip mąstote ir Jūs, tada teks Jus nuvilti, nes BDSM „žaidimams“ sueitis yra galima, tačiau nėra būtina. Pažymėtina, kad BDSM scenarijų gali būti pačių įvairiausių, nes jie tiesiogiai priklauso nuo partnerių poreikių bei galimybių. Vis dėlto dominuojantis modelis yra vienas, t. y. nuolankusis besąlygiškai paklūsta dominuojančiam savo galimybių ribose.

BDSM – nevienalytis „procesas“

Nuskambės gal ir keistai, bet BDSM tam tikra prasme yra „menas“, susidedantis iš keleto tarpusavyje susijusių procesų, kaitinantis vaizduotę bei visada žadinantis smalsumą. Suvaržymai, sadizmo ir mazochizmo elementai, aiškiai išreikštas dominavimas bei nuolankumas – tai paslaptingojo BDSM pagrindas.

Dominavimas ir nuolankumas – BDSM scenarijų pamatas

Itin aiškus galios pasiskirstymas BDSM „žaidimuose“ yra laikomas šių intymių žaidimų „širdimi“. Dominuojantis „valdovas“ bei nuolankus „vergas“, veikdami abipusiu sutarimu, „dirba“ bendro tikslo, t. y., malonumo labui. Pažymėtina, kad atvira komunikacija BDSM žaidimuose yra itin svarbi, nes nėra sunku peržengti plonytę liniją, skiriančią „žaidimo“ malonumus nuo netrokštamo fizinio skausmo.

Sadizmas ir mazochizmas

BDSM, kaip jau buvo minėta, nėra atsiejamas nuo sadizmo bei mazochizmo. Žmonės yra skirtingi, todėl nenuostabu, kad jiems malonumą teikia ir skirtingi dalykai. BDSM „žaidėjus“ dažnai galima išgirsti vadinant sadistais, mazochistais arba sadomazochistais. Iš dalies tai yra tiesa, nes tokių „užsiėmimų“ metu yra mėgaujamasi, žeminat ir suteikiant skausmą partneriui, panaudojant botagus, rimbus, plakimui skirtas menteles ir pan., o partneris mėgaujasi tuo skausmu. Svarbu pažymėti, kad žodis „mėgautis“ šiame kontekste yra vartojamas tiesiogine šio žodžio prasme. Riba tarp malonumo ir rimtos fizinės traumos yra itin plona, todėl BDSM „žaidėjai“ naudojasi saugumo žodžiais, reiškiančiais, kad partneris pasiekė savo galimybių ribas.

Suvaržymai – viena iš BDSM „proceso“ sudedamųjų dalių

Suvaržymai dažna ir praktiškai neatsiejama BDSM sudedamoji dalis. Žodis „suvaržymas“, žinoma, neskamba gundančiai, tačiau tyrimai rodo, jog tai viena dažniausiai pasitaikančių suaugusių žmonių seksualinių fantazijų. Specialūs pančiai, virvės ir antrankiai suvaržymą padaro sklandesnį bei saugesnį. Dažniausiai yra suvaržomos nuolankiojo rankos, tačiau galima supančioti ir kojas. Sakoma, kad „atimtos“ laisvės pojūtis ir visiškas atsidavimas dominuojančiam „žaidėjui“ teikia didžiulį malonumą ne tik dominuojančiam, bet ir nuolankiajam.
Kitas straipsnis LYTINIAI SANTYKIAI – KIEK JŲ REIKIA ŽMOGUI?

10% papildoma nuolaida!

Užsisakykite Aistra naujienlaiškį ir gaukite 10% nuolaidą pirkinių krepšeliui!