Skip to content
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
Seksas po gimdymo - kada galima?

Seksas po gimdymo - kada galima?

Lytiniai santykiai ankstyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu

Į lytinius santykius ankstyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu derėtų žiūrėti itin atsakingai. Prisiminkite, kad po gimdymo moters organizmui reikia laiko atsistatyti, o gimdos žaizdoms užgyti. Neužgijusios žaizdos gali būti lengvai užkrečiamos, o ankstyvi lytiniai santykiai gali tapti užkrato patekimo į organizmą priežastimi. Pažymėtina, kad seksas ankstyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu, ypač jeigu juo užsiimama per pirmąsias dvi savaites po gimdymo, taip pat padidina ir antrinio pogimdyvinio kraujavimo riziką.

Lytinio gyvenimo pradžia po gimdymo

Pogimdyvinis laikotarpis – tai laikas, kai moterims nei norisi, nei rekomenduojama užsiimti lytiniais santykiais. Šis 4–6 savaičių laikotarpis yra skirtas tam, kad baigtųsi su gimdymu susiję kraujavimai, sugytų įvairūs plyšimai ir pan. Pogimdyviniu laikotarpiu gimdos kaklelis tik traukiasi, o tai reiškia, kad lytiniai santykiai šiuo periodu nėra saugūs, nes, kaip buvo minėta, yra didelė tikimybė užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Praėjus 6 savaitėms po gimdymo rekomenduojama apsilankyti pas ginekologą, kuris įvertins, ar jau saugu užsiimti seksu.

Koks jis – tas seksas po gimdymo?

Didelė dalis gimdžiusių moterų sako, kad seksas po gimdymo primena „pirmąjį kartą“. Kai kurioms būna labai nedrąsu ir pačios nedrįsta inicijuoti suartėjimo su savo vyru, o kitos pačios imasi iniciatyvos. Pirmasis seksas po gimdymo gali būti ir skausmingas, ir nelabai malonus, tačiau to nereikėtų bijoti, nes visa tai laikina, o antrasis kartas bus ženkliai sklandesnis ir malonesnis. Žinoma, po cezario pjūvio, tarpvietės siuvimo ir kitų procedūrų reikėtų rinktis ramesnius, švelnesnius meilės žaidimus, nepamirštant lubrikanto.

Ar yra priemonių, padedančių įveikti diskomfortą sekso po gimdymo metu?

Diskomfortą ir skausmą pirmųjų lytinių santykių po gimdymo metu galima sumažinti, vadovaujantis keletu paprastų taisyklių. Viena iš jų yra šilta vonia arba dušas prieš lytinį aktą. Šiltas vanduo padės atsipalaiduoti įsitempusiems raumenims, sušildys bei nuramins. Antras dalykas, kurį turėtumėte atlikti, yra apsilankymas tualete. Pasirūpinkite, kad Jūsų šlapimo pūslė prieš meilės aktą būtų tuščia, taip sumažinsite spaudimą bei nemalonius pojūčius sueities metu. Trečia – pasirūpinkite vaistais nuo skausmo, nes jie tikrai padeda. Ilga preliudija bei glamonės – tai ketvirtoji taisyklė, padėsianti pirmuosius kartus po gimdymo padaryti sklandesniais. Preliudija yra reikalinga ne be priežasties. Ji padeda ženkliai labiau atsipalaiduoti, susijaudinti ir paruošti kūną sueičiai. Lytiniai santykiai dažnai būna skausmingi dėl to, kad moteris neatsipalaiduoja, todėl nepakankamai sudrėgsta makštis: mažai drėgmės – didesnė trintis, kuri nekelia malonių pojūčių. Ir, galiausiai, penktoji taisyklė – nepasivarginkite paieškoti tinkamos pozos bei negailėkite lubrikanto!
Ankstesnis straipsnis LYTINIAI SANTYKIAI – KIEK JŲ REIKIA ŽMOGUI?
Kitas straipsnis SEKSAS TELEFONU – KĄ SAKYTI?

10% papildoma nuolaida!

Užsisakykite Aistra naujienlaiškį ir gaukite 10% nuolaidą pirkinių krepšeliui!