Skip to content
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
Kaip išsirinkti lubrikantą?

Kaip išsirinkti lubrikantą?

Kodėl moterys seksą gali laikyti nemaloniu užsiėmimu? Kodėl analinis seksas vis dar didelis tabu daugumos porų intymiame gyvenime? Kaip paįvairinti sekso aktą ir suteikti jam kitokio atspalvio? Šias ir kitas panašias problemas gali išspręsti vienas paprastas žodis – lubrikantas.Kas yra lubrikantas ir kam jis naudojamas?

Seksualinio akto metu susijaudinimas ir lytinių organų drėgmė daro didelę įtaką akto kokybei. Jeigu moteris neišskiria pakankamai natūralaus lubrikanto, atsiranda trintis, perštėjimas ir malonumą pakeičia skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Dėl nepakankamo slidumo taip pat kyla didesnė tikimybė pažeisti prezervatyvus. Analinis aktas be lubrikuojančių medžiagų išvis neįsivaizduojamas, kadangi šioje terpėje natūralus kūno lubrikantas išvis nesigamina. O kur dar papildomus malonumus suteikiantis įvairių sekso žaisliukų naudojimas, kurie be lubrikanto gali sukelti skausmą ir netgi sukelti kūno pažeidimus.

Žinoma, negalima paneigti fakto, kad lubrikanto poreikis dažniau atsiranda gimdžiusioms, menopauzę išgyvenančioms ir vyresnio amžiaus moterims, bet jokiais būdais to negalima vadinti liga. Tai yra natūralūs organizmo pasikeitimai, kurie daro įtaką lytinio akto kokybei, tačiau tam ir yra sukurta gausybė priemonių, galinčių ne tik išspręsti iškilusias problemas, bet ir įvairaus amžiaus poroms padėti atrasti platesnes pojūčių ir malonumų galimybes.

Išsiaiškinus, kas yra lubrikantas ir su kuo "valgomas", laikas pereiti prie daugumai sunkiausiai atrodančios dalies: kaip išsirinkti būtent Jums labiausiai tinkantį lubrikanto tipą? Visiems, norintiems ir turintiems galimybę, siūlau mesti baimes ir gėdas į šalį, ir tiesiog užbėgti į bet kurią "Aistros" parduotuvę, kurioje konsultantės mielai padės išsirinkti labiausiai tinkantį gaminį. O norintiems sutaupyti laiko ir besirenkantiems lubrikantą internete, siūlau šiek tiek pasidomėti pagrindiniais aspektais.


Lubrikantų tipai pagal sudėtį

Pirmiausia, suskirstykime lubrikantus pagal sudėtį/tekstūrą:

Vandens pagrindo lubrikantai – bene populiariausi lubrikantai, pasižymintys lengvumu, greitai ir paprastai nuplaunami vandeniu, puikiai tinkantys naudoti su visais sekso žaisliukais ir nekenkiantys latekso prezervatyvams. Linkę susigerti į odą, dėl to gali prireikti tepti pakartotinai akto metu.

Silikono pagrindo lubrikantai – šilko pojūčio plėvelę sukuriantys lubrikantai, kurie ilgai išlieka ir tinka vartoti net vandenyje, nes sunkiau nuplaunami. Šie lubrikantai taip pat tinkami naudoti su prezervatyvais, nesusigeria į odą, tad drėgmė palaikoma viso akto metu. Tiesa, dėl trinties netinkami naudoti su jokiais silikoniais žaisliukais.

Hibridiniai vandens-silikono pagrindo lubrikantai – rečiau pasitaikantys eksperimentiniai gaminiai, kurie dėl nedidelio silikono kiekio išlieka žymiai ilgiau nei vandens pagrindo lubrikantai, tačiau nuplaunami lengviau, nei silikono pagrindo lubrikantai. Šie lubrikantai netgi gali būti naudojami su kai kuriais silikoninias sekso žaisliukais. Taip pat jų kaina sąlyginai mažesnė, nei silikono pagrindo lubrikantų.

Aliejaus pagrindo lubrikantai – reti ir ne itin populiarūs lubrikantai, kurie NETINKAMI naudoti su latekso prezervatyvais, nes ardo jų paviršių. Taip pat palieka dėmes.

Nėra taip sudėtinga, ar ne? Išsirinkus, kokio pagrindo lubrikantas atrodo Jums patogiausias ir labiausiai atitinkantis poreikius, toliau reikėtų apsvarstyti tai, KAM bus naudojamas gaminys.


Lubrikantų tipai pagal paskirtį

Lubrikantai oraliniam seksui. Dažniausiai oralinėms glamonėms siūlomi lubrikantai, pasižymintys skoniu ir kvapu, saugūs valgyti. Tokiu būdu ne tik galima pašalinti galimai nemalonius kvapus (tai nereiškia, kad galima nepaisyti higienos normų!), bet ir suteikti aktui daugiau laisvės improvizuoti.

Lubrikantai vaginaliniam seksui. Vaginalinis seksas yra didžiausią lubrikantų pasirinkimą turinti lytinio akto rūšis, nes tam tinkami praktiškai visų rūšių lubrikantai. Žinoma, atsižvelgus į norus, galima rinktis tiek kvapųjį lubrikantą, tiek turintį papildomą karščio/šalčio efektą, stimuliuojantį, nujautrinantį ir pan.

Norintiems prailginti aktą, siūlomi specialiai tam sukurti arba šalčio efektą sukuriantys lubrikantai. Energizuojantieji lubrikantai pagreitina kraujo cirkuliaciją lytinių organų paviršiuje ir tokiu būdu nukelia jus į naujų pojūčių ir stipresnio orgazmo horizontą. Jautresnę odą turintiems žmonėms siūloma rinktis natūralius, ekologiškus ar netgi veganiškus odą regeneruojančius lubrikantus be dirbtinių kvapiklių, dažiklių ir dirgiklių. Taip pat galima išsirinkti specialiai vyrams ir moterims pritaikytus gaminius, atsižvelgiant į lyties skirtumus.

Lubrikantai analiniam seksui. Analiniam aktui lubrikantai išskiriami dėl to, kad dažniausiai ilgiau ir intensyviau drėkina, sudaro didesnį drėgmės pojūtį ir taip pat ramina, atpalaiduoja analinę terpę. Pasitelkus šiuos lubrikantus galima atrasti ir analinio sekso žaisliukus. Tiesa, per didelis kiekis atpalaiduojančių ar jautrumą mažinančių preparatų nėra rekomenduojamas, kad nebūtų sumažintas pastabumas traumoms.

Lubrikantai "2 in 1". Norite gaminio, kuris tiktų ir masažui, ir seksui? O galbūt ir šildančio, ir stimuliuojančio? Su skoniu ir šildančio? Visi šie variantai sukurti tam, kad jūsų pojūčius ir fantaziją būtų dar lengviau išlaisvinti.


Daug naujos informacijos? Tiesa, bet nereikia išsigąsti. Lubrikantas atrandamas bandymo būdu, eksperimentuojant ir tyrinėjant savo kūną. Šioje vietoje net ir kaina atlieka nemažą vaidmenį, nes pigiausias lubrikantas dažnai gali būti skystesnis, greičiau džiūstantis ir tiesiog greičiau išsinaudos. Jeigu yra alergijos tikimybė, prieš naudojimą lubrikantą išmėginkite ant mažo odos ploto. Taip pat visuomet galite rinktis mažesnę ar vienkartinę, lubrikanto išmėginimui skirtą pakuotę ir nebijoti išmesti pinigų į balą.

Sėkmės paieškose ir aistringų naujų įspūdžių!

Ankstesnis straipsnis Sekso žaisliukų priežiūra
Kitas straipsnis Kaip naudoti moterišką prezervatyvą?

10% papildoma nuolaida!

Užsisakykite Aistra naujienlaiškį ir gaukite 10% nuolaidą pirkinių krepšeliui!