Skip to content
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
Sekso žaisliukų priežiūra

Sekso žaisliukų priežiūra

Kodėl reikia valyti sekso žaisliukus? Tinkama sekso žaisliukų priežiūra užtikrina jų higieniškumą ir saugumą naudoti, tad tinkamai prižiūrėdami savo sekso žaisliukus užkirsite kelią lytiškai plintančioms ligoms, infekcijoms, bakterijoms, pelėsiui, grybeliui ar virusams – savo sekso žaisliukais rūpinkitės taip, kaip rūpinatės savo kūnu!

Greitoji straipsnio navigacija:
1. Kodėl reikia valyti sekso žaisliukus?
2. Pagrindiniai sekso žaisliukų priežiūros patarimai
3. Sekso žaisliukų priežiūra pagal tai, iš ko jie pagaminti: silikonas, terminis plastikas, želė, guma, plastikas, metalas, vinilas, stiklas, akrilas.
4. Kada ateina laikas keisti sekso žaisliuką?
5. Sekso žaisliukų laikymo sąlygos

Pagrindiniai sekso žaisliukų priežiūros patarimai:

 • Prieinamiausia ir pigiausia sekso žaisliukų valymo priemonė - muiluotas drungnas (ne karštas) vanduo;
 • Jei norite užtikrinti 100% sekso žaisliuko higieniškumą, naudokite specialiai šiam tikslui sukurtus valiklius;
 • Niekada nemerkite į vandenį tos sekso žaisliuko vietos, kurioje yra baterijos;
 • Niekada nemerkite į vandenį vandeniui neatsparių elektrinių vibratorių;
 • Nailoninius sekso reikmenis galite skalbti kartu su kitais skalbiniais skalbyklėje;
 • Silikoninius ir stiklinius sekso žaisliukus galima dezinfekuoti 3-5 min. juos palaikant verdančiame vandenyje; juos taip pat galima skalbti indaplovėje, jeigu jie neturi elektrinių sudedamųjų dalių;
 • Niekada kartu su lateksinėmis priemonėmis (prezervatyvais ar sekso žaisliukais) nenaudokite aliejinio pagrindo lubrikantų.

   Tikslesnes sekso žaisliukų priežiūros taisykles aptarsime kitame skyrelyje.


Sekso žaisliukų priežiūra pagal tai, iš ko jie pagaminti

Norėdami tinkamai pasirūpinti savo sekso žaisliuku, visų pirma, turėtumėte išsiaiškinti, iš kokios medžiagos jis pagamintas. Šią informaciją galite sužinoti:
 •   pasiteiravę Aistros konsultantės ar išnagrinėję prekės aprašymą internetinėje parduotuvėje;
 •   išnagrinėję informaciją ant sekso žaisliuko pakuotės;
 •   apsilankę oficialiame sekso žaisliuko gamintojo tinklalapyje.
Populiariausios sekso žaisliukų gamybai naudojamos medžiagos yra: silikonas, terminis ir paprastas plastikas, „želė“, guma, metalas, vinilas, Pyrex stiklas, akrilas.

Silikonas
Silikonas yra viena populiariausių sekso žaisliukų gamybai naudojamų medžiagų, kadangi ji yra neporėta, itin glotni ir lengvai valoma. Iš 100% medicininio silikono pagaminti gaminiai yra visiškai saugūs naudoti netgi alergiškiems žmonėms. Įprasta, jog silikoniniai sekso žaisliukai yra brangesni už kitus žaisliukus, tačiau jie yra itin kokybiški ir ilgaamžiški. Kartu su silikoniniais žaisliukais rekomenduojama naudoti vandens pagrindo lubrikantus.
Priežiūra: norint sterilizuoti silikoninius žaisliukus, juos galima 3-5 minutes palaikyti verdančiame vandenyje. Jei žaisliukas neturi mechaninių komponentų, jį netgi galite skalbti indaplovėje. Jei Jūsų žaisliukas pagamintas ne iš 100% silikono, tuomet rekomenduojame naudoti specialiai sekso žaisliukų priežiūrai skirtus valiklius – tokiu būdu ne tik užtikrinsite žaisliuko higieną, bet ir nepažeisite jo.

Terminis plastikas
Iš terminio plastiko gaminami realistiški, tikrą odą primenantys sekso žaisliukai (penio imitatoriai, dirbtinės vaginos ir pan.). Pagal paskirtį naudojamas gaminys įšyla nuo kūno skleidžiamos šilumos, taip sukurdamas „oda ant odos“ kontakto įspūdį. Terminis plastikas yra labai porėta, bakterijas linkusi kaupti medžiaga, tad šių žaisliukų priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį.
Priežiūra: labiausiai šių žaisliukų priežiūrai tinka specialūs sekso žaisliukų valikliai. Papurkštas valiklis prasiskverbia į medžiagos poras, tačiau, priešingai nei muilas, neįsigeria į medžiagą ir gali būti lengvai pašalinamas. Naudodami specialų valiklį, gausiai juo apipurškite gaminį, leiskite kelias minutes įsigerti ir galiausiai kruopšiai nuvalykite. Itin svarbu tokius gaminius gerai išdžiovinti – jei gaminyje lieka nepageidaujamos drėgmės, sukuriama palanki terpė rastis pelėsiui, grybeliui ir bakterijoms.

„Želė“
Dažniausiai želiniai žaisliukai gaminami iš gumos maišinio, tad yra ypatingai lankstūs ir, nors nėra tokie glotnūs kaip silikonas, sutepti lubrikantu įgyja švelnaus slidumo pojūtį. Tokie žaisliukai dažniausiai yra visiškai arba dalinai permatomi, ryškių spalvų ir akiai patrauklių dizainų. Kai kurių gamintojų naudojamuose gumos maišiniuose gali būti ftalatų – norėdami jų išvengti, ant sekso žaisliuko papildomai naudokite ir prezervatyvą.
Priežiūra: kadangi gumos maišinys yra ganėtinai porėtas, želiniams sekso žaisliukams reikalinga tokia pat kruopšti priežiūra, kaip ir terminio plastiko žaisliukams (žr. aukščiau). Želinius sekso žaisliukus valykite muiluotu drungnu vandeniu arba sekso žaisliukų valikliu.

Guma
Guminiai sekso žaisliukai yra kietesni ir ne tokie ilgaamžiški, kaip silikoniniai ar želiniai žaisliukai, tačiau jie yra puiki alternatyva pradedantiesiems ar taupantiesiems. Būkite atidūs - nemažai žmonių yra alergiški lateksui (gumai), tad prieš įsigydami tokį žaisliuką, įsitikinkime, ar jis Jums tinka.
Priežiūra: valykite muiluotu drungnu vandeniu arba sekso žaisliukų valikliu.

Plastikas
Plastikas yra kietas, glotnus ir pigus. Rinkdamiesi iš plastiko pagamintą sekso žaisliuką, įsitikinkite, ar jame nėra ftalatų. Dažniausiai plastikiniai žaisliukai naudojami klitorinei stimuliacijai, kadangi suteikia itin intensyvią vibraciją.
Priežiūra: valykite sekso žaisliukų valikliu arba alkoholiu.

Metalas
Metaliniai sekso žaisliukai tampa vis populiaresni. Galite rinktis iš nerūdijančio plieno, aliuminio ar netgi paauksuotų ir pasidabruotų metalų.
Priežiūra: metalas yra neporėta medžiaga, tad jo priežiūra yra labai nesudėtinga. Valymui galima naudoti 10% baliklio skiedinį, virinimą ir drungną muiluotą vandenį. Nuvalę metalinį sekso žaisliuką, kruopščiai jį išdžiovinkite.

Vinilas
Vinilas labai panašus į gumą ir yra porėtas. Viniliniai sekso žaisliukai yra lengvi, lengvai valomi, būna įvairių formų ir spalvų.
Priežiūra: drungnas muiluotas vanduo arba sekso žaisliukų valiklis.

Pyrex stiklas
Pyrex stiklas yra kur kas tvirtesnis ir ilgaamžiškesnis už įprastą stiklą, tad yra tinkamas naudoti sekso žaisliukų gamybai. Stikliniai sekso žaisliukai turi glotnų, neporėtų paviršių, yra lengvai valomi. Nenaudokite dažyto stiklo sekso žaisliukų.
Priežiūra: lengviausia tokiais žaisliukais rūpintis juos plaunat indaplovėje. Taipogi juos galite valyti 10% baliklio tirpalu ar muiluotu vandeniu, tačiau po bet kokio valymo nuplaukite šiltu vandeniu. Stiklinių žaisliukų valymui nenaudokite jokių abrazyvinių medžiagų, kad nesubraižytumėte paviršiaus.

Akrilas
Akriliniai sekso žaisliukai yra ganėtinai tvirti, tačiau perkant tokį gaminį reikia įsitikinti, ar jo sudėtyje nėra ftalatų.
Priežiūra: drungnas muiluotas vanduo arba sekso žaisliukų valiklis.

Kada ateina laikas keisti sekso žaisliuką?

Ne visi sekso žaisliukai tarnaus amžinai, tad kaip sužinoti, kada ateina metas atsisveikinti?
 • Mechanizmai pradeda veikti lėčiau arba visiškai nustoja veikti, netgi pakeitus bateriją;
 • Plastikiniuose, akriliniuose ar stikliniuose žaisliukuose ar plastikinėse, akrilinėse ar stiklinėse sekso žaisliukų detalėse atsiranda įtrūkimų;
 • Sekso žaisliuko medžiaga pažeista pelėsio ar grybelio;
 • Sekso žaisliuko medžiaga akivaizdžiai nusidėvėjo, pradėjo irti;
 • Baterijos įdėjimo blokelis apimtas korozijos.

Sekso žaisliukų laikymo sąlygos

Taisyklingas sekso žaisliukų laikymas yra toks pat svarbus, kaip ir jų valymas. Štai keletas patarimų:
 • Kai nebenaudojate sekso žaisliuko, išimkite iš jo baterijas. Tokiu būdu baterijos neištekės, neišseks ar kitaip nesugadins žaisliuko. Tiek žaisliukas, tiek baterijos tarnaus ilgiau.
 • Prieš padėdami sekso žaisliuką saugojimui, kruopščiai jį išvalykite antibakteriniu tirpalu.
 • Prieš padėdami žaisliuką saugojimui, būtinai įsitikinkite, kad jis sausas – išvengsite pelėsio.
 • Kiekvieną sekso žaisliuką laikykite atskirai – kai kurios medžiagos negali liestis tarpusavyje.
 • Sekso žaisliukus laikykite atokiai nuo tiesioginių saulės spindulių, vėsioje ir tamsioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Ankstesnis straipsnis Vibratoriaus naudojimas ir priežiūra
Kitas straipsnis Kaip išsirinkti lubrikantą?

10% papildoma nuolaida!

Užsisakykite Aistra naujienlaiškį ir gaukite 10% nuolaidą pirkinių krepšeliui!