Skip to content
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
5% nuolaida pirmiems kartams, kodas: pirmaskartas
LUBRIKANTAI NĖŠČIOSIOMS - KĄ TURĖTUME APIE JUOS ŽINOTI?

LUBRIKANTAI NĖŠČIOSIOMS - KĄ TURĖTUME APIE JUOS ŽINOTI?

Žinoma, žaidimai turėtų būti ramesni, švelnesni ir be jokių įmantrių pozų. Nėštumas nėra liga, tačiau jo metu moters kūnas labai keičiasi, todėl ir pakankama, natūrali lubrikacija dažnai tampa sunkiai pasiekiama. Štai kodėl mylintis nėštumo metu rekomenduojama naudoti lubrikantą.

Kokios rūšies lubrikantą patartina rinktis seksui nėštumo metu?

Specialistai vieningai teigia, kad nėštumo laikotarpis nėra tas laikas, kurio metu derėtų eksperimentuoti, renkantis lubrikantą, todėl pataria rinktis vandens pagrindo lubrikantą, kurio sudėtyje nėra parabenų, glicerino ir kvapniųjų medžiagų. Vandens pagrindu pagamintas lubrikantas užtikrina puikų slydimą, todėl sumažėja trintis, galinti sukelti nemalonius pojūčius sekso metu. Toks lubrikantas, be kita ko, dažniausiai yra natūralesnės sudėties, o tai ypač didžiulis pliusas, kalbant apie lubrikantus, kuriuos planuojama naudoti seksui nėštumo metu. Pažymėtina, kad kuo natūralesnė lubrikanto sudėtis, tuo Jūsų pasirinkimas geresnis.

Vandens pagrindo lubrikantai su skoniais. Ar juos galima rinktis seksui nėštumo metu?

Atkreipkite dėmesį į vieną paprastą taisyklę, kuri skamba taip: seksui nėštumo metu tinkamiausi yra vandens pagrindo lubrikantai, tačiau vandens pagrindo lubrikantai su skoniais nėra tinkami naudoti seksui nėštumo metu. Pažymėtina, kad lubrikantuose, kurie yra praturtinti įvairiais skoniais, yra pakankamai didelis kiekis cukraus. Atsižvelgiant į tai, nėštumo metu tokių lubrikantų derėtų vengti: lubrikanto sudėtyje esantis cukrus gali padidinti riziką susirgti makšties grybelinėmis infekcijomis.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis lubrikantą nėštumo laikotarpiu?

Jeigu šiuo metu laukiatės, rinkdamasi lubrikantą intymiems žaidimams, įsitikinkite, kad jų sudėtyje nebūtų įvairių aliejų bei vazelino. Pasirinktame lubrikante taip pat neturėtų būti jokių papildomą stimuliaciją suteikiančių medžiagų, kvapiklių, glicerino ir, žinoma, parabenų.

Kodėl lubrikante esantys parabenai tokie kenksmingi nėštumo metu?

Metilparabenai ir propilparabenai, kuriuos galima rasti kai kurių lubrikantų sudėtyje, yra tos medžiagos, kurios gali daryti neigiamą įtaką moters hormonų funkcionavimui organizme. Išderinti hormonai gali pakenkti vaisiaus vystymuisi. Rinkdamiesi patikimą pardavėją, įsigysite prekę be parabenų.

Ar sekso metu naudojamas lubrikantas „pasiekia“ vaisių?

Nemažai porų, kurios mylisi nėštumo metu, nenaudoja lubrikanto, nes yra klaidingai įsitikinę, kad lubrikantas kažkokiu būdu „prasibraus“ iki vaisiaus. Specialistų teigimu tai yra neįmanoma, nes moters gimdos kaklelis yra sandariai uždarytas, o tai reiškia, kad nėra jokio pavojaus, kad į gimdą patektų lubrikanto ar kažkokių nešvarumų.

Ar seksui nėštumo metu gali būti naudojamas kūdikių aliejus?

Kaip jau minėjome, mylintis nėštumo metu derėtų mažiau eksperimentuoti su pasirenkamais produktais. Žinoma, yra nemažai porų, kurios iki nėštumo vietoj lubrikanto naudodavo tokius produktus, kaip kūdikių aliejus, vazelinas, kremas ar net alyvuogių aliejus, tačiau šios praktikos nėštumo metu privalu atsisakyti.

Aistra rekomenduojamus lubrikantus nėštumo laikotarpiui rasite čia - Natūralūs lubrikantai.
 
Ankstesnis straipsnis NORIU SEKSO – KĄ DARYTI?
Kitas straipsnis PURŠKIAMAS PREZERVATYVAS – AR ĮMANOMA TOKIA ATEITIS?

10% papildoma nuolaida!

Užsisakykite Aistra naujienlaiškį ir gaukite 10% nuolaidą pirkinių krepšeliui!